beylikdüzü-YKS-kursu

beylikdüzü-YKS-kursu


Beylikdüzü YKS Kursu YKS, haftanın 7 günü ve uygun saatlerde her ders için TYT ve AYT’de bire bir özel dersler veya 8 kişilik sınıf programları ile uzman öğretmenlerimiz ve kaliteli yayınlarımızla başarılı sonuçlar almak isteyen öğrencilerin tek adresidir. öğrenci için.

YKS NEDİR, NE ANLAMA GELİR?

Beylikdüzü YKS Kursu
Beylikdüzü YKS Kursu

YKS, üniversiteye girişte YGS ve LYS’nin yerini alan Yükseköğretim Kurumları Sınavı olarak bilinen sistemin adıdır.

Yeni sistemle adaylar Yükseköğretim Kurumları Sınavına giriyor. Bu sınav 3 ayrı oturumdan oluşmaktadır.

Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT)
2. Oturum Alanı Yeterlilik Testi (AYT)
Üçüncü oturum Yabancı Dil Testi (YDT) olarak adlandırılır.

Herkes ilk oturum olan TYT sınavına girmek zorundadır. Bu seanstan yeterli puanı alanlar 2. ve 3. seanslara girmeye hak kazanır.

Yeni düzenleme ile 2 yıllık ön lisans bölümlerinin tamamı TYT, 4 yıllık lisans bölümleri AYT ve 4 yıllık dil bölümleri YDT sınavı ile satın alınacak.

1. Beylikdüzü TYT Kursu

Beylikdüzü TYT Kursu, Temel Yeterlilik Testi anlamına gelir ve 2018 yılından beri uygulanan YKS’nin (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ilk oturumudur. TYT alan adaylar AYT veya YDT almadan üniversiteye gidebilirler  Adayların TYT puanı ile öğrenci kabul eden yükseköğretim programlarına girebilmeleri için TYT puanının en az 150 olması gerekir. 150 ve üzeri puan alan tüm adaylar 2 yıllık bölümlere yerleştirilebilir.

2. Beylikdüzü AYT Kursu

Beylikdüzü AYT Kursu , YKS’nin açılımı Alan Yeterlilik Testleri anlamına gelen ve 2018 yılından beri uygulanan ikinci oturumudur. Lise son sınıf veya lise mezunlarının 4 yıllık bir üniversiteye devam edebilmeleri için AYT’ye girmeleri gerekmektedir. Alan Yeterlik Sınavına sadece TYT barajını geçen öğrenciler girebilir. AYT’de adaylara Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyal Bilimler-1, Sosyal Bilimler-2, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden sorular sorulur. Sınava girecek adayların, hesaplanmasını istedikleri puan türü için gerekli olan testleri çözmeleri gerekmektedir. Her türlü puanı hesaplamak isteyen adayların tüm soruları çözmesi gerekmektedir. Alan Yeterlik Testlerinde adaylara 40 matematik, 40 Türkçe, 40 fen bilgisi ve 40 sosyal bilim sorusu sunulmaktadır. Toplam soru sayısı 160

3.Beylikdüzü YDT Kursu

Beylik Düzü YDT, Yabancı Dil Sınavı anlamına gelir ve 2018 yılından beri uygulanan YKS’nin 3. oturumudur. Dil puanı ile öğrenci kabul eden bölümlere girmek isteyen adayların sınava girmesi gereken sınavdır. Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dilleri seçilebilir ve YDT’den alınacak puanla sadece 4 yıllık dil bölümlerine girilebilir. 2 yıllık dil bölümü yoktur.

YDT’de adaylara toplam 80 soru sorulur ve sınav süresi 120 dakikadır. YDT’nin YKS puanına etkisi %60’dır. 4 yanlışın 1 doğru yaptığı sınavda adaylar için belirlenen baraj puanı 180’dir. Yabancı Dil Testi’nin hesaplanabilmesi için 80 sorudan en az 0,5’inin net olması gerekmektedir. İletişim

Yorumlar devre dışı.