beylikdüzü-YDS-kursu

beylikdüzü-YDS-kursu


YABANCI DİL SINAVI (YDS)

Beylikdüzü yds kursu YDS hazırlıkta alanında uzman öğretmenlerimizle haftanın 7 günü ve öğrenciye en uygun olacak saatlerde birebir özel ders veya 8 kişilik sınıf programımızla sınavda başarılı olmak isteyen öğrencilerin tek adresiyiz. Eğitim süresince farklı yayınlardan hazırladığımız deneme kulübümüzle de öğrencilerimiz farklı soru türlerini görebilmeyi, sınav stresini ve kaygısını kolaylıkla aşmalarını sağlıyoruz. Bu zorlu sınavda kazanmayı hedefleyen tüm öğrencileri kurumumuza bekliyoruz. YDS NEDİR? Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatı ile Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından merkezi olarak yapılan ve ÜDS, KPDS ve KPSS Yabancı Dil sınavlarının kaldırılmasının ardından bu sınavların yerini alan yabancı dil sınavıdır. YDS’de yabancı dil bilgisini gramer, okuma anlama ve kelime bilgisi açısından ölçen çoktan seçmeli test yöntemi uygulanır. YDS sınavı senede 3 kez yapılır. İlk sınav İlkbahar YDS (YDS/1),ikinci sınav ise sonbahar YDS (YDS/2),üçüncü sınav kış YDS (YDS/3) olarak geçmektedir.80 sorudan oluşan YDS ‘de süre 150 dakikadır. Sınavda hem okuduğunu anlama becerisini ölçen paragraf soruları, çöze testler hemze kelime bilgisini ölçen sorular bulunmaktadır.

YDS Nedir?

YDS, ÖSYM tarafından yılda üç kez yapılan, kamu personeli dahil olmak üzere akademik personel ve lisansüstü öğrenci alımı ilanlarında kullanılabilen bir yabancı dil sınavıdır.

 YDS Hangi Dillerde Yapılmaktadır?

Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarka’ca, Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca dillerinde yapılmaktadır.

 YDS ve E-YDS Ne Zaman Yapılmaktadır?

Mart, Nisan, Mayıs ayları içerisinde bir kez ve Eylül, Ekim, Kasım ayları içerisinde bir kez olmak üzere ve son düzenlemeyle Aralık ayıda eklenerek yılda üç kez yapılmaktadır. ÖSYM, YDS’ E-YDS olarak her ay Ankara, İstanbul ve İzmir’de ÖSYM sınav merkezinde belirlenen sayıda adayla yapmaktadır.

YDS’de Kaç Soru Sorulmaktadır?

Sınavda 80 soru sorulmaktadır.

YDS’nin Sınav Süresi Kaç Dakikadır?

Sınav süresi 180 dakikadır.  Sınav 10:15’te başlayıp 13.15’te son bulmaktadır. E-YDS’nin sınav süresi aynı kalırken sınav 13:45’te başlamakta, 16:45’te bitmektedir.

YDS Puan Hesaplaması Nasıl Yapılmaktadır?

Değerlendirme 100 puan üzerinden, yalnızca doğru cevaplar dikkate alınarak yapılmaktadır. Doğru soru başına 1.25 puan kazanılmaktadır. 4 yanlış bir doğruyu götürmediği için sınavda boş bırakılmaması ÖSYM tarafınıdan tavsiye edilmektedir.

 Birden Fazla YDS Puanından Hangisi Geçerli Olacak?

Eğer YDS’ye aynı dilden birden fazla kez girer ve birbirinden farklı puanlar alırsanız, bu puanlar içinde en yüksek olan geçerli sayılıp diğerleri dikkate alınmaz.

NOT: Sınav başvurularını kaçıranlar için getirilen yeni uygulamalar ile birlikte GEÇ BAŞVURU GÜNÜ belirlenmiştir fakat normal ücretten daha fazla bir sınav giriş ücreti bulunmaktadır. 2020 Eylül’de yapılan sınavda bu ücret 195 TL olarak belirlenmiştir.

NOT: Yabancı dil koşulunun sağlanması için YÖKDİL veya YDS’den doçent adaylarının 100 üzerinden en az 65, doktora ve sanatta yeterlik çalışmasına başvuracak adayların 100 üzerinden en az 55 puan almaları gerekir.

 

Yorumlar devre dışı.